Magyar kórházat építene Erdélyben a kormány
2015. június 05. péntek 13:15

A kormány tervei szerint intenzív és sürgősségi osztállyal rendelkező magyar kórház épülhet Erdélyben a romániai magyarok ellátása érdekében - mondta az egészségügyért felelős államtitkár a Magyar Nemzetnek.
A lap pénteki számában megjelent cikk szerint Zombor Gábor elmondta: az állami finanszírozásból, Romániával együtt működtetett intézmény életmentő megoldást jelenthet azoknak a romániai magyaroknak, akik magyarul beszélő orvosok és nővérek híján nem tudják magukat megértetni az ottani kórházi személyzettel.
Emiatt gyakran előfordul, hogy az erdélyiek nem a román, hanem a magyar egészségügyi ellátást veszik igénybe, ami viszont "nem túl szabályos" - fűzte hozzá az államtitkár.
MTI - Fotó: Illyés Tibor
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

