J. K. Rowlingot plágiummal vádolják
2009. június 18. csütörtök 15:55

Adrian Jackobs már nem érhette meg J. K. Rowling és Harry Potter mindent elsöprő sikerét, az író ugyanis 1997-ben halt meg. Örökösei azonban úgy döntöttek: beperlik a milliárdos írónőt, mondván: Jackobs 1987-ben kiadott, Willy, a Varázsló című könyvének ötletét lopta el.
Ha bebizonyosodna a plágiummal vádolt Rowling bűnössége, ötszáz millió fontot, azaz százhatvanöt milliárd forintot fizethet. Jackobs könyvének kiadását egyébként akkoriban csak egy kisebb kiadó vállalta, így az író a kilencvenes évek elejére tönkre is ment.
Rowling kiadója, a Bloomsbury azonban tagadja és nevetségesnek titulálta a vádakat.
- J. K. Rowling soha nem hallott Adrian Jackobsról és a könyvét se látta addig, míg 2004-ben meg nem vádolták plagizálással. Semmi hasonlóság nincs a két könyv között, azon kívül, hogy mindkettő egy varázsló fiúról szól. Jackobs könyve igen rövid és csak korlátozott példányszámban jelent meg - adta ki közleményben a kiadó.
Bors - Fotó: multiplesclerosis.co.za
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Faggyal, havazással és széllel...
- Vették az akadályokat: a mohácsi...
- A Pécsi Egyházmegyében a...
- Tömegkarambol miatt lezárták a Tüzér...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Szijjártó Péter: 2026-ban sem fogunk...
- Másfél hónapig változik a pécsi IC-k...
- Egyre több a prosti a Komlói úton - a...
- Pécsi nyomozók részvételével csaptak...
- Nyoma veszett egy mohácsi nőnek,...

