Hulladékfeldolgozó és menedékszálló: recikláló felhőkarcolót terveztek
2012. augusztus 03. péntek 11:04

Hajléktalanoknak is otthont adó, hulladékfeldolgozó felhőkarcolót tervezett egy brazil építészcsapat. A különleges épületet Sao Paulóba álmodták meg.
A Scrap Skyscraper terve az idei eVolo Skyscraper pályázatára érkezett a brazil Projeto Coletivo tervezőcsapatától. A helyszín a 20 millió lakosú Sao Paulo, a tervezők szerint az épülettípussal a metropolisz két problémáját is orvosolhatnák egyszerre.
A felhőkarcoló alsó részén helyeznék el az újrahasznosító-üzemet, ahol a felső szinten kialakított hajléktalanszálló lakói dolgoznának - írta az Octogon építészeti magazin online kiadása.
A tervezők koncepciója szerint Sao Paulo két folyója, a Tiete és Pinheiros partján tucatnyi helyen épülne fel a magasháztípus. A hulladékot nem közúton, hanem hajóval juttatnák el a külvárosba, és ezzel csökkenthetnék a belvárosi teherautó-forgalmat is.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Esős, de enyhe nap vár ránk szerdán
- Aláírásgyűjtésbe kezdtek, hogy...
- Dunafalván kóválygó migránsokat...
- Baranya értékeit bemutató kiállítás...
- Hiába menekült a sztrádán, lecsuktak...
- Szavaztak az igazgatói pályázatról a...
- Szijjártó Péter: Ukrajna jelenleg a...
- Gázolt a mentő Pécsett, szemtanúkat...
- Új véradási helyszínt nyitnak meg...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...

