Fagyott leguánok hullhatnak a fákról Floridában
2020. január 22. szerda 14:33

Fagyott leguánok hullhatnak a fákról Florida déli részén, miután a hőmérséklet a régióban szokatlanul hidegre fordult.
Az amerikai Országos Meteorológiai Szolgálat (NWS) figyelmeztetést adott ki a Twitteren, mely szerint a szokatlan hideg miatt fagyott leguánok hullhatnak a faágakról - írja online kiadásában a The Guardian.
A leguánok, mint kiderült, megdermedhetnek, ha a hőmérséklet 4,4 Celsius-fok alá süllyed. Ha ez megtörténik, a hidegvérű állatok elengedik az ágakat, melyeken megkapaszkodtak és lehullanak.
A szakértők közölték: bár a kihűlt hüllők merevnek és élettelennek tűnnek, valójában nem halottak.
A leguán invazív faj Floridában és kisebb kellemetlenségeket okoz: károsítja az infrastruktúrát azzal, hogy kis lyukakat fúr a járdákba vagy a házak alapjaiba, és mindenütt elszórja ürülékét.
Az állatvédők figyelmeztették az embereket, hogy ne próbálják megérinteni az állatokat, mivel váratlanul felengedhetnek. Ha veszélyt éreznek a közeledő ember miatt, "mint bármely vadállat, megpróbálják megvédeni magukat" - mondta Kristen Summers, a floridai hal- és vadvilágvédelmi bizottság munkatársa.
MTI - Fotó: pixabay.com
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Harkányban, ketten...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Az anyák napja jegyében várják a...