Elindult a világ magyarságának szóló Duna World Rádió
2012. február 27. hétfő 20:10
Hétfőtől megkezdte adását a közmédia önálló digitális műholdas rádiócsatornája, a Duna World Rádió. A világrádió a hazájuktól távol élő magyarokat tájékoztatja az anyaország történéseiről - tájékoztatta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) az MTI-t.
Európa, Észak-Afrika, a Közel-Kelet, Észak- és Dél-Amerika, Ausztrália és Új-Zéland magyar ajkú lakói minden nap ingyenesen hallgathatják a rádiót, amelyben naponta krónikák, hírek, közéleti és kulturális műsorok, műsorrészletek, összeállítások hangzanak el a Kossuth Rádió és a Bartók Rádió aznapi műsoraiból - közölte az MTVA kommunikációs igazgatósága.
Lapunk információi szerint a csatorna főszerkesztője az ismert újságíró, Németh Miklós Attila lett. A Duna Világrádió ízelítőt ad a magyar Közszolgálati Archívum egyedien gazdag kínálatában található klasszikus irodalmi, rádiószínházi, zenei és humoros felvételekből is - hívták fel a figyelmet az MTVA.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Pécsett, a mentők...
- Újabb baleset: Bóly közelébe...
- Orbán Viktor: a Zelenszkij-terv nyílt...
- Kissé emelkedik a Duna vízszintje...
- Dunafalván kóválygó migránsokat...
- Aláírásgyűjtésbe kezdtek, hogy...
- Szavaztak az igazgatói pályázatról a...
- Baranya értékeit bemutató kiállítás...
- Új véradási helyszínt nyitnak meg...
- Gázolt a mentő Pécsett, szemtanúkat...

