Demjént meglepte a középkereszt
2010. október 24. vasárnap 13:47

- Schmitt Pál köztársasági elnök adta át a középkeresztet, de ott volt Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke is - meséli Demjén Ferenc, akit felesége, Rebeka kísért el.
- Nagy meglepetés volt, nem számítottam rá, mivel '96 -ban már megkaptam a tisztikeresztet. A ceremóniát bensőséges ünnepség követte. A zenész a díjait természetesen nem hordja magán, hanem egy erre a célra készített vitrines szekrényben tartja, nagy becsben.
Kitüntették még többek közt Csabai Edvin 17-szeres kajak-kenu világbajnokot, Kulcsár Gergely olimpiai ezüstérmes gerelyhajító-edzőt, Hernádi Zsoltot, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatóját, dr. Kukorelli Istvánt, az MTA doktorát, volt alkotmánybírót, dr. Erőss Pál ügyvédet, akit a Jogi esetek című tévéműsorból ismert az ország és Gombos Katalin színművészt, aki nem tudott részt venni a rendezvényen, ezért a kitüntetését gyermekei, Sinkovits Marianne és Sinkovits-Vitay András vette át.
Forrás: blikk.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ködös, hűvös, borult nap vár ránk kedden
- Új életre kel a Széchenyi téren az...
- Több mint fél évszázada kezdték...
- Pécsen is elindul a súlyos beteg...
- Egyelőre nem nyitott ki a pécsi...
- Negyven százalékkal is csökkenhet...
- Emléktáblát avattak a pécsi...
- Szikével támadt egy férfi egy másikra...
- Csaknem húsz éve volt utoljára havas...
- Két autó ütközött Pécs határában, az...

