Börtönbüntetéssel sújtja a brit kormány a bevándorlók illegális munkavállalását
2015. augusztus 25. kedd 09:37
Börtönbüntetéssel sújtja a brit kormány a jogcím nélküli bevándorlók illegális munkavállalását, a munkaadók pedig elveszíthetik működési engedélyüket és be is zárathatják üzletüket.
A bevándorlást szigorító törvénytervezet legújabb elemeként kedden ismertetett intézkedéssel kapcsolatban James Brokenshire bevándorlásügyi államtitkár közölte, fél év szabadságvesztést és pénzbüntetést kaphatnak azok a bevándorlók, akik illegálisan vállalnak munkát Angliában és Walesben.
Munkáltatóik - főként a házhoz szállító éttermek és üzletek, a pubok, valamint a taxis cégek - pénzbírságra számíthatnak, de akár engedélyüket is megvonhatják és elrendelhetik, hogy 48 órára zárjanak be.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

