Bárányok "metángáza" miatt kellett kényszerleszállni
2015. november 04. szerda 14:03
Kényszerleszállást kellett végrehajtania a Singapore Airlines egyik teherszállító járatának Indonéziában a Boeing 747-esen szállított bárányok által termelt metángáz miatt - írta az Aviation Herald légiközlekedési szaklap szerdán.
A repülőgépen 2100 bárányt szállítottak még október végén Sydneyből Kuala Lumpurba, amikor bekapcsolt a tűzjelző rendszer. A gép pilótái a jelzés után Denpasarban szálltak le, a szakemberek átvizsgálták a gépet, de tűznek semmilyen nyomát nem találták.
Megállapították ugyanakkor, hogy a tűzjelző a bárányok által termelt metángáz miatt kapcsolt be.
A gép végül két és fél óra késéssel biztonságosan megérkezett Kuala Lumpurba.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Ajándékokat gyűjtenek a...
- Baranyában is programokat kínálnak a...

