Az uniós polgárok hatvan százaléka otthon nyaral
2015. június 25. csütörtök 13:25
Az Európai Unió polgárainak többsége a nyári szezonban, június és szeptember közt veszi ki szabadságát, és többségük hazájában tölti azt - áll az Eurostat csütörtökön közzétett felmérésében.
Az unió statisztikai hivatalának adatai azt mutatják, hogy az európai polgárok a vendégéjszakák 51,9 százalékát a nyári szezonban, és több mint 60 százalékát hazájukban töltik el.
A nyári szezonban a belföldi turizmus részaránya Görögországban a legnagyobb, a görögök a vendégéjszakák 89,7 százalékát hazájukban töltik el. Sorrendben 87,3 százalékkal Spanyolország, majd Románia (86,6 százalék), Bulgária (84,7 százalék), Franciaország és Portugália (82,8 százalék) következik. Ezzel szemben a vendégéjszakák számát tekintve a luxemburgiak 99,2 százaléka, a belgák 88,3 százaléka és a máltaiak 86,7 százaléka külföldre utazik nyáron.
A legtöbb időt, 655,8 millió vendégéjszakát 2013-ban a franciák töltötték el kereskedelmi szálláshelyeken, majd 607,5 millióval Németország és 402,3 millióval Nagy-Britannia következik.
Az Eurostat statisztikái szerint a magyarok 2013-ban 31,15 millió vendégéjszakát töltöttek el, ennek 50,8 százalékát a nyári szezonban és 65,3 százalékát Magyarországon.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

