A német kancellárral is találkozott Novák Katalin Berlinben
2023. június 18. vasárnap 10:27

Novák Katalin köztársasági elnök találkozott Frank-Walter Steinmeier német szövetségi elnökkel és Olaf Scholz kancellárral, valamint Vahagn Hacsaturján örmény elnökkel Berlinben, a Speciális Olimpiai Világjátékok megnyitója alkalmából.
A magyar államfő a Twitter-oldalán vasárnap azt írta, tartalmas beszélgetést folytatott a német kancellárral, a német elnökkel tartott eszmecserén pedig megállapították: sokat tehetnek országaik jó kapcsolataiért.
Az örmény államfővel folytatott megbeszélésével kapcsolatban Novák Katalin közölte, alig várja, hogy üdvözölhesse Asot Szmbatján örmény nagykövetet a szeptemberi budapesti demográfiai csúcson.
Novák Katalin szombaton részt vett a Speciális Olimpiai Világjátékok megnyitó ünnepségen a berlini Olimpiai stadionban, ahol a magyar olimpikonok a vezetésével vonultak fel a csaknem 200 résztvevő ország csapatai között.
Vasárnap az államfő a speciális olimpia 25 méteres gyorsúszás negyeddöntőjét nézi meg magyar szurkolókkal.
A Speciális Olimpiai Világjátékok 16. nyári játékán Berlinben csaknem 200 országból mintegy hétezren vesznek részt. A versenyzők 26 sportágban mérik össze tudásukat a június 25-ig tartó eseményen, a 77 tagú magyar csapat sportolói 15 sportágban indulnak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- Lerobbant kamion miatt lezárták az...
- Macska okozhatott tüzet egy pécsi...
- Decemberben nyit ki ismét a Pécsi...
- Közzétették az idei országos...
- Összeütközött két autó Komlón,...
- A pécsi színésznő, Vári Éva is a...
- Árokba borult egy autó...
- Harminchat határsértőt kaptak el a...
- Késve járnak a vonatok a pécsi fővonalon

