U21-es labdarúgó Európa-bajnokságot rendeznénk 2021-ben
2018. június 13. szerda 16:06

A Fővárosi Közgyűlés szerdán támogatta a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) azon szándékát, hogy Budapest is az egyik rendező városa legyen a 2021-es U21-es labdarúgó Európa-bajnokságnak.
A képviselők 24 igen szavazattal, 4 ellenzéki tartózkodás mellett hagyták jóvá az erről szóló előterjesztést. Tarlós István főpolgármester hangsúlyozta, a pályázattal és a rendezéssel nem keletkezik költségvállalási kötelezettsége a fővárosnak.
Az indítvány szerint a főváros támogatásának feltétele, hogy a kiadásokat a kormány kormányhatározatban vagy az MLSZ nyilatkozatban vállalja.
Az MLSZ-nek augusztus végéig kell benyújtania pályázatát.
A tervek szerint az egyik budapesti helyszín a Groupama Aréna lehet, a másik pedig az új kispesti vagy az újpesti stadion.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

