Szögre akasztotta a csukát Vanczák Vilmos, edző lesz
2018. június 23. szombat 13:19

Visszavonult Vanczák Vilmos 79-szeres válogatott labdarúgó, aki a továbbiakban a Puskás Akadémia FC szakmai stábjában tevékenykedik.
A miskolci születésű futballista megfordult a Diósgyőr, a Vasas és az Újpest utánpótlásában, később a belga Sint-Truiden, majd kilenc évig a svájci FC Sion védője volt.
Hazatérése után 2016-tól a Puskás Akadémia, legutóbb pedig a másodosztályú Csákvár együttesét erősítette. Magyar Kupát és magyar Szuperkupát egy-egy alkalommal, Svájci Kupát pedig háromszor nyert.
A magyar válogatottban 2004 és 2015 között 79 mérkőzésen négy gólt szerzett.
A felcsúti klub honlapjának beszámolója szerint a szakmai stáb tagjaként "a védők felkészítésében kap fontos szerepet".
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...

