Szerdán avatják fel a Vidi új stadionját
2018. november 20. kedd 11:18

Három év után hazatér a labdarúgó OTP Bank Ligában címvédő MOL Vidi FC, amelynek megújult stadionját az Újpest elleni szerdai bajnoki mérkőzéssel avatják fel.
Marko Nikolic együttesének minden bizonnyal jól jött a válogatott mérkőzések miatti szünet, mivel csapatán többször is érződött, nehezen bírja a kettős terhelést, a bajnoki versenyfutást és azzal párhuzamosan az Európa-liga-szereplést.
A fehérváriak eddigi hét pontvesztésükből hatszor az európai kupameccsük után nem tudtak győzni. A szerdai mérkőzés kimenetele fontos a bajnoki menetelés szempontjából, ugyanakkor kérdés, hogy a szerb szakember hogyan forgatja majd a keretét, mivel a második számú európai kupában nagy lehetőség előtt áll a csapata: ha jövő csütörtökön nyer a BATE Boriszov otthonában, a záróforduló előtt biztosítja helyét a legjobb 32 között.
A Vidinek a szerdai összecsapáson is jól kell teljesítenie, szüksége van a három pontra ahhoz, hogy "lőtávolon" belül maradjon a listavezető Ferencvároshoz képest, amely nyolc ponttal előzi meg a tabellán. Nem ígérkezik ugyanakkor könnyűnek a bajnok dolga, mert az Újpest hasonlóan teljesített eddig, ugyanúgy 22 pontot szerzett, ráadásul legutóbbi öt bajnokijából négyet megnyert.
A MOL Vidi FC megújult otthona, a 13,98 milliárd forintos beruházás keretében megvalósult Sóstói Stadion már az UEFA szigorított, IV-es kategóriájának elvárásaihoz illeszkedik: 14 200 fős befogadóképességével nagy nemzetközi találkozóknak adhat otthont.
MTI - Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Körmenetben imádkoztak a Pécsi...
- Itt túl drága az élet: csökken a...
- Összedobta a hajó legénysége a büntit...
- Így szúr ki a Mecsek Táncegyüttessel...
- Csaknem három hónapja eltűnt egy fiú...
- Az ítélet: halál - A pécsi taxist...
- Lángoló épülethez riasztották a...
- Az átlagosnál gyengébb szilvatermés...
- Hűvös éj után napsütéses, kellemes...
- A mohácsi tűzoltók is küzdenek a...