Pályára lépett a politika: Dárdai is beszállt a németek toleranciakampányába
2017. október 15. vasárnap 10:08

Egymásba kapaszkodva térdeltek a Hertha BSC játékosai, illetve a stáb a Schalke 04 elleni mérkőzés előtt. Dárdai Pálék a "toleranciára és a felelősségtudatra" akarták felhívni a figyelmet.
A klub a Twitteren azt írta, Berlinben egyre vegyesebb a népesség, az embereknek pedig el kell fogadniuk egymást, mert ez a folyamat nem változik a jövőben.
A "térdeléses" figyelemfelhívást az Egyesült Államokból vették át a németek, a tengerentúlon az amerikaifoci bajnoki mérkőzések előtt tiltakoznak így a himnusz alatt a "feketék elleni erőszakos rendőri fellépések", valamint a "szociális megkülönböztetés" miatt.
A futball iránt érdeklődők nem fogadták egyöntetű lelkesedéssel a toleranciakampányt a Bundesligában, szerintük ez egy politikai megnyilvánulás, amelynek nincs helye a stadionokban.
Képünkön: így térdelt a Hertha, jobb oldalon Dárdai Pállal, a csapat vezetőedzőjével.
EQM - Fotó: twitter.com
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy évre befagyasztják az...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

