Nagy magyar sikert hozott az U23-as triatlon Eb

2017. augusztus 07. hétfő 16:30

Nagy sikerként értékelte az U23-as triatlon-válogatott három érmet eredményező Európa-bajnoki szereplését Bátorfi Béla, a magyar sportági szövetség (MTSZ) elnöke.

A férfiaknál Bicsák Bence - a júliusi, tiszaújvárosi világkupa-viadal győztese - nyert a Velencei-tónál rendezett Eb-n, Dévay Márk harmadik, míg a nők mezőnyében Bragmayer Zsanett második lett. A mezőnyök a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot 31 fokos vízben, 41 fokos melegben teljesítették szombaton.

Egy nappal később vegyes váltóban a magyar csapat - a szövetség tájékoztatása szerint egy versenybaleset miatt - ötödik lett.

A kontinens legjobb 23 év alatti triatlonosainak versenyeit a web-közvetítésnek köszönhetően 225 ezren látták - olvasható az MTSZ hétfői közleményében. Az Eb-re közel 30 országból csaknem 200 sportoló és kísérője érkezett Velencére.

MTI - Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt