Michelisz Norbert egy ötödik hellyel nyitotta az idényt

2021. június 05. szombat 14:31

Tassi Attila egy negyedik, Michelisz Norbert pedig egy ötödik hellyel kezdte a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonját a németországi Nürburgringen.

Az idény első fordulójának szombati két futama közül a 2019-ben bajnok Michelisz (Hyundai) az elsőn ért célba ötödikként, míg Tassi (Honda) a második versenyen lett negyedik.

A mezőny harmadik magyar versenyzője, a Zengő Motorsport Cupráját vezető Boldizs Bence az első futamon 19., a másodikon pedig a pontszerző, 13. helyen zárt.
A szezonnyitó első viadalát a portugál Tiago Monteiro nyerte a Hondával, míg a második versenyen a francia Jean-Karl Vernay (Hyundai) diadalmaskodott.

A WTCR történetének első női pontszerzője a svéd Jessica Bäckman lett, aki a második futamon Boldizs mögött tizennegyedikként ért célba a Hyundai-jal.

Az összetettben az első versenyhétvége után Vernay vezet 39 ponttal, mögötte Monteiro a második 33-mal, míg az argentin Nestor Girolami (Honda) a harmadik szintén 33 ponttal.

A magyarok közül Tassi a nyolcadik (17 pont), Michelisz a 12. (11), Boldizs pedig a 16. (3).

A WTCR 2021-es idényének második fordulóját a portugáliai Estorilban rendezik június 26-27-én.