Lelépte Angolát a férfi kéziválogatott a világbajnokságon
2019. január 13. vasárnap 19:37

A magyar férfi kézilabda-válogatott 34-24-re legyőzte Angola csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap Koppenhágában.
A magyarok legeredményesebb játékosa Bóka Bendegúz volt öt góllal.
A két együttes második egymás elleni meccsén a második magyar siker született.
A magyar válogatott a D csoportban pénteken 25-25-ös döntetlent játszott Argentínával, hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe.
A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.
MTI - Fotó: MTI/Illyés Tibor
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Ajándékokat gyűjtenek a...
- Baranyában is programokat kínálnak a...

