Kiütéssel győzött harmadik mérkőzésén a PMFC

2019. augusztus 19. hétfő 07:08

Kiütéses, 8-1-es sikert aratott hazai pályán a PMFC a Taksony SE felett.

Három fordulót követőn továbbra is hibátlan mérleggel vezeti az NB III Közép-csoportját a PMFC, amely a 3. játéknapon a Taksony SE GP Solar együttesét győzte le szépszámú közönség előtt a Stadion utcában.

A kilátogató drukkerek legnagyobb örömére a hazaiak már az 5. percben megszerezte a vezetést a Pest megyei zöld-fehérek ellen. Gajág Gergő fejesébe Ivancsics Alex ugyan bele tudott érni, pechére azonban a gólvonalon túlra került a labda, 1-0.

Mindez kellőképpen megadta a találkozó alaphangját. A 23. perben ráadásul Geiger Norbert növelte tovább a két csapat közti különbséget, így 2-0-s előnnyel mehettek pihenőre a pécsiek.

A folytatásban a piros-feketék nem ültek rá az eredményre, hanem gólra törően rohamoztak.

Ennek hamar meglett az eredménye, a 46. percben Máté János első mecsekaljai bajnoki meccsén megszerezte első pécsi gólját, 3-0.

Ezt követően szintén első találatát jegyezte  Németh Márk, Rácz László pedig a Szekszárd után a Taksony ellen is eredményes tudott lenni.

Némi meglepetésre a 82. minutumban Szilágyi Máté révén szépített a taksonyi gárda, ám a hátralévő játékidőben tovább potyogtak a pécsi találatok.

Külön öröm, hogy mindhárom hazai cserejátékos, így Kónya Dávid, Tihanyi Olivér és Hegedűs Márk is betalált, hozzájárulva a 8-1-es végeredményhez.

NB III Közép-csoport, 3. forduló

Pécs, PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Bana Gergely.

PMFC - Taksony SE GP Solar 8-1 (2-0)

Gsz.: Gajág (5.), Geiger (23.), Máté (46.), Németh (49.), Rácz (66.), Kónya (83.), Tihanyi (85.), Hegedűs (88.), ill. Szilágyi (82.)

PMFC: Kovács - Sági, Gajág, Rácz, Németh - Szabó (Hegedűs, 61.), Futó, Bohata (Kónya, 46.), Grabant - Máté (Tihanyi, 65.), Geiger. Vezetőedző: Vas László.

Taksony SE GP Solar: Ivancsics - Hegedűs, Hesz, Kozári (Eichenvalder, 64.), Kákonyi, Szilágyi, Nyéki, Wágner, Silaghi, Nagy, Nádházi (Szalay, 75.). Vezetőedző: Szabados Tamás.