Kiss László csalódott Zamostnyban
2011. február 17. csütörtök 18:58

- Jól halad a felkészülés, a játékosok maximálisan partnerek a munkában. A bajnokság első meccsére formába kell hozni a csapatot, ezért más jellegű munkát kezdünk a napokban, eddig ugyanis főleg a fizikai erősítésre helyeztük a hangsúlyt - kezdte Kiss László, a Pécsi MFC vezetőedzője.
A téli felkészülés programjában tizenkét edzőmérkőzés is helyet kapott. Az ellenfelek közt szerepelnek külföldi és első osztályú alakulatok is.
- Az eddig lejátszott találkozók megmutatták, hogy küzdeni már tudunk, a játékkal ugyanakkor még vannak problémák, de a rajtra kész lesz a csapat - mondta Kiss László.
Alaposan felkavarta a kedélyeket két játékos, Zamostny Balázs és Lovrencsics Gergő távozása. Előbbit a pécsi tréner korábban a magyar labdarúgás egyik legnagyobb értékének nevezte, ám Zamostny a tehetségét ezentúl nem Pécsett szeretné kamatoztatni.
- Pótolhatatlan ember nem létezik. Balázst mindenki nagy értéknek tartotta, sajnos ő nem tartotta annak a PMFC-t. Nagy csalódást okozott, sok munkát fektettünk a játékába. A Pécsnek nagy szerepe volt abban, hogy a nevét megismerték, és talán én is többet érdemeltem volna annál, mint hogy a távozását sms-ben jelenti be - adott hangot csalódásának Kiss László.
Sokáig bizonytalan volt a sorsa Lovrencsics Gergőnek, ő végül a Pápa csapatát választotta új egyesületéül.
Az érkezők listáján három név szerepel, a ghánai Samuel Ellis Ato mellett ugyanis két montenegrói játékos, Pavicsevics és Szcsepanovics is szerződést kapott, de több próbajátékos is edz a PMFC-nél. Mint azt a vezetőedzőtől megtudtuk, a Pécsett tesztelt labdarúgók rossz állapotban érkeztek, de a szezon elejére formába jönnek.
Hogy a PMFC-nek mennyibe kerülnek a próbajátékosok, Bérczy Balázs klubmenedzser nem árulta el, csak annyit közölt, hogy a labdarúgókkal egyenként állapodnak meg abban, hogy a klub fizeti-e az utazásukat vagy éppen a szállásukat.
Képünk a PMFC - FTC II mérkőzésen készült.
Palotás P. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szombaton is borús, de legalább enyhe...
- Hetek óta nyoma veszett egy 14 éves...
- Több mint húsz éve kínálja Beck...
- Elbonthatják a PMFC stadionját, a...
- Hatvanöt éves lenne idén a pécsi...
- A csütörtöki volt az év eddigi...
- Kilenc autót is megrongált egy...
- Egyhetes, országos rendőrségi razzia...
- Tízéves kislányra lőtt...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...

