Itthon is megkezdi az idényt a MiZo

2008. október 04. szombat 23:50

Itthon is megkezdi az idényt a MiZo
A Szekszárd ellen szerdán aratott idegenbeli siker után vasárnap este hétkor hazai pályán is megkezdi idei bajnoki menetelését a MiZo-Pécs 2010 a női kosárlabda NB I-ben.

A Győr már nehezebb ellenfélnek ígérkezik, mint a - különben tavaly óta ugyancsak megerősödött - tolnaiak voltak, így hazai közönségük előtt szorosabb csatára számít Füzy Ákos vezetőedző.

- Bár a győriek a nyitányon kiütéses vereséggel mutatkoztak be (80-49), úgy vélem, ennél lényegesen többre is képesek, ráadásul most még a szépítés vágya is dolgozik bennük. Jó képességű játékosaik vannak, ügyes légiósokat igazoltak, úgyhogy nem lesz könnyű ellenük - mondja a szakvezető.

A Szekszárd elleni összecsapáshoz képest viszont erősödtek is a pécsiek: ezúttal már pályára léphet a hét elején megérkezett légiósuk, az olasz-amerikai Mazzante, aki a külső sorban jelenthet segítséget.

Első nőként Iványi Dalma kapta az idei Ambassador Díjat

Iványi Dalmát (képünkön választotta a 2008. évi Ambassador díjra az Ambassador Club Pécs. Az 1993. óta működő civil szervezet a humanitást, a toleranciát, a barátságot, a szellemet és a segítőkészséget tűzte zászlajára.
A klub minden év októberében a kultúrában, az oktatásban, vagy egyszerűen a közéletben kiemelkedő teljesítményt nyújtó személyeknek, évente egy főnek, átadja az Ambassador Díjat.
A MiZo csapatkapitánya az első hölgy a díjazottak sorában.

- Ügyes, gyors játékos, azt már láttuk, hogy be tudja dobni a labdákat, a csapatba illeszkedéséhez azonban kell még némi idő - fogalmaz róla röviden Füzy Ákos.

A találkozó (és az egész forduló) pikantériája, hogy miután a sztrájkoló játékvezetők és a szövetség között továbbra sem közeledtek az álláspontok, még mindig szükség-játékvezetők dirigálnak- többek között az MKOSZ főtitkára is sípot ragad majd.



Sikondán laknak majd az Euroliga-ellenfelek

A csapathoz kapcsolódó friss hír, hogy új támogatójaként a Sikonda Wellness Hotel és Fürdővel kötött együttműködési megállapodást a MiZo. A szerződés keretében a pécsiek Euroliga-ellenfeleit a sikondai wellness-szállodában szállásolják el - a költségek eddig a klubot terhelték. Itt lesznek a MiZo egyes bankettjei, évzárói és más rendezvényei is.


A 2. forduló további párosítása

Szombat
Szeged - Cegléd
BSE- Vasas-Csata
Zalaegerszeg - BEAC-Újbuda

Vasárnap
Szolnok - Szombathely
Sopron - Szekszárd

Sz. Zs. - Fotó: mizopecsbasketball.hu