Csak döntetlent játszott a PMFC Iváncsán - Elúszott a bajnoki cím, a Tiszakécske a feljutó

2018. június 03. vasárnap 19:34

Hiába dolgozott ki ellenfelénél több helyzetet a PMFC Iváncsán a labdarúgó NB III Közép csoport utolsó fordulójában, nem tudtak nyerni a piros-feketék. Mivel a Tiszakécske legyőzte a Szentlőrincet, a Munkás riválisa hódította el a bajnoki címet.

Szinte a csoda kategóriába tartozott volna, ha a Dabas elleni 0-0 után a PMFC nyeri a harmadosztályú bajnokságot. Ehhez ugyanis az kellett, hogy a nagy rivális Tiszakécske kevesebb pontot szerezzen a Szentlőrinc ellen, mint a Pécs Iváncsán.

Sajnos nem jött össze.

A Munkás hiába dolgozott ki több nagy helyzetet, lőtt kapufákat, gólt csak a 77. percben sikerült szereznie a piros-feketéknek. Addigra azonban már a hazaiak neve mellett is volt egy találat, amit a 34. percben szereztek. A mérkőzés vége 1-1-es döntetlen lett.

A Tiszakécskének viszont nem okozott gondot hazai pályán legyőzni a Szentlőrincet, a baranyai csapatot 3-0-ra verték.

Mindez azt jelenti, hogy a Tisza-partiak örülhetnek a bajnoki címnek és az ezzel járó feljutásnak.

Iváncsa KSE - PMFC 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Büki (34.), ill. Wittrédi (77. - büntetőből).