A Roma nyerte a Pécsett rendezett utánpótlástornát

2022. szeptember 18. vasárnap 11:30

Az olasz Stellazzurra Roma kosárlabdacsapat nyerte a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián rendezett utánpótlástornát.

Az U16-os fiúk számára kiírt viadalon Rátgéber László invitálására a Barcelona mellett részt vett két olasz együttes, a Stellazzurra Roma és az Orange1 Bassano. A szervezők tájékoztatása alapján a fináléba a római és a katalán csapat jutott, végül előbbi kiélezett küzdelmet követően 74-71-re nyert. A harmadik helyen a másik olasz gárda végzett, míg negyedikként a házigazda NKA Pécs zárt.

A döntő legértékesebb játékosa (MVP) a győztes római csapatból Prince Lumena lett, míg a torna legjobb ötösébe három olasz és egy spanyol játékos mellé beválasztották a pécsi Kiss Keve Botondot is.