A bank beperli Matyi Dezsőt pénteki kijelentései miatt
2013. december 28. szombat 16:45
A Széchenyi Kereskedelmi Bank jogi lépéseket tesz Matyi Dezső pénteki nyilatkozata miatt.
A Széchenyi Kereskedelmi Bank közleményt adott ki Matyi Dezső pénteki kijelentésével kapcsolatban. A Matias cégcsoport vezetője a sajtótájékoztatón hazudozással és üzleti etikátlansággal vádolta a pénzintézetet. Szakács Tibor elnök-vezérigazgató azt írta: a Széchenyi Kereskedelmi Bank a leghatározottabban visszautasítja Matyi Dezső vádjait - idézi az mno.hu.
„A Széchenyi Kereskedelmi Bank és a Matias cégcsoport között létrejött hitelszerződés részleteiről a vonatkozó jogszabályok és a banktitok miatt nem áll módunkban részletesen nyilatkozni" - írja a közlemény.
Szakács kitér arra is, hogy a bank az ügyben megteszi a megfelelő jogi lépéseket üzleti jó hírnevének védelme érdekében.
Mint a Pécsi Újság.hu megírta, Matyi Dezső pénteken jelentette be, hogy a Matias cégcsoport 2014. január 1-től megszünteti a pécsi futball finanszírozását, mert szerinte a PMFC működésének biztosítója, a Matias Borászat hosszú távú befektetései érdekében finanszírozási szerződést kötött a Széchenyi Bankkal, amely számára eddig ismeretlen okból „hazudott és meghiúsította az érvényes szerződésüket".
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A komlói kapitányság munkatársa lett...
- Február 16-ig lehet jelentkezni a...
- Durván emelkedik az influenzások száma
- Párás, ködös éj után borús napunk...
- Autószalon épületébe csapódott egy...
- Indul a 13. havi nyugdíj és a 14....
- Várhatóan nem emelkedik a...
- Csak a Szársomlyón nyílik ez a virág!...
- Csaknem 800 ezer magyar turista...
- Már csak egy hét, s indul a télűzés:...

