Wroclawba kerekezik Simon Wintermans, a pécsi holland

2016. július 10. vasárnap 11:34

Wroclawba kerekezik Simon Wintermans, a pécsi holland

Vasárnap kora reggel ismét Európa-járó biciklijére ült a mintegy két évtizede Pécsett élő Simon Wintermans. A holland művészettörténész, a szenvedélyes kerékpáros 2010-től rendre igyekszik eljutni az Európa Kulturális Fővárosa címet elnyert városokba.

Hat éve Essenből indult, majd Pécsen keresztül Isztambulig 6600 kilométert kerekezett. 2011-ben a finnországi Turkuban ült kétkerekűjére - és többek közt Pécs finn testvérvárosát is érintve (ahol a pécsi finnbarátok egyesületének kérésére az ottani testvérszervezet tagjai ünnepélyesen fogadták és látták vendégül) utazott az észt fővárosba, majd onnan vissza Turkuba. Ezen a túrán 3000 km-t ült járművén. Aztán jöttek a jóval közelebbi kulturális fővárosok: Maribor és Kassa.

Simon Wintermans a 2015. évi utazásra már magával vitte 4 és féléves kisfiát, Sámuel Antalt. A különös technikával megkonstruált kerékpáron Samuka is pedálozhatott. Apja és fia a belgiumi Monstól a söréről híres Plzenig 2000 km-t tettek meg.

Az Európai Bizottság döntése alapján 2016-ban a spanyolországi San Sebastian és a lengyel Wroclaw város viseli az Európai Kulturális Fővárosa címet. Simon Wintermans úgy tervezi, hogy három nap alatt teszi meg a 750 kilométeres utat, majd egynapos wroclawi hivatalos program után újabb 750 kilométer kerekezés haza, Pécsre.

EQM