Volt anyósa rokkantkártyájával parkolt
2011. június 10. péntek 11:50
Rendőrségi hírek Pécsről.
Csütörtök reggel egy belvárosi parkolóban ellenőriztek egy személyautót a rendőrök, melynek során megállapították, hogy az autóban lévő mozgáskorlátozott személy részére kiállított parkolási igazolvány nem a gépkocsi tulajdonosáé. Mivel az autónál nem tartózkodott senki, felvették a kapcsolatot a parkolási igazolvány tulajdonosával, aki elmondta, hogy egész délelőtt otthon tartózkodott, nem járt a városban, az ellenőrzött gépkocsi a volt menyéé, aki az elmúlt nap folyamán orvoshoz vitte. Ezt követően a gépkocsi tulajdonosát gyanúsítottként hallgatták ki. A középkorú nő elmondta, hogy nem akart parkolójegyet venni, ezért használta fel a volt anyósa nevére szóló parkolási igazolványt. A nő ellen közokirat-hamisítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
Tegnap reggel a belvárosban egy személyautót és annak vezetőjét vonták intézkedés alá a rendőrök. Az ellenőrzés során kiderült, hogy az 59 éves pécsi férfi az autót ittasan vezette, ezért elfogták és előállították.
Csütörtök délelőtt a gyárvárosi rendőrök igazoltattak egy 21 éves férfit. Az ellenőrzés során megállapították, hogy a férfi ellen lopás miatt országos körözés van érvényben. A körözött személyt elfogták, előállították és gyanúsítottként kihallgatták.
Tegnap délután az egyik pécsi áruház parkolójából érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy egy személy erőszakosan, a vásárlókat zaklatva pénzt kéreget. A helyszínen a rendőrök intézkedés alá vonták a kéregető férfit, akit a nap folyamán már hasonló cselekmény miatt figyelmeztetésben részesítettek. A férfit szabálysértés továbbfolytatása miatt előállították, ellene feljelentést tettek és átadták az eljárás lefolytatására illetékes hatóságnak. A rendőrök a férfivel szemben már korábban is több alkalommal intézkedtek és eljárást kezdeményeztek vele szemben koldulás szabálysértés miatt.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van a...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Lángolt két garázs Baranyában,...
- Aki nagyon unja már a borult, ködös...
- Dr. Papp Lászlóra emlékeztek a PTE...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Változott a buszok menetrendje, már...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Idén is díszkivilágítással köszöntik...

