Veterán autók és belvárosi séták
2010. szeptember 18. szombat 20:00

A Kulturális Örökség Napjai Pécs különböző helyszínein kedvező árakkal és programokkal nyújtanak betekintést a város épített és múzeumi örökségébe. A Cella Septichora Látogatóközpont vasárnap 10.00–19.30 között kedvezményes belépőjegyeket kínál (600 Ft-felnőtt, 400 Ft- diák/nyugdíjas).
A Nagyezerjófű-kert is – amely az év minden napján virágzik – várja az érdeklődőket (Pécs, Szent Bertalan út 7.). A régi pinceházból varázsolt csodakert 9-21 óra között látogatható.
Két városi sétán is részt vehetnek azok, akik jobban meg szeretnék ismerni a város épített örökségét. Hajdan volt híres épületek a megállói a 11 órakor induló egy, másfél órás belvárosi sétának, melyet dr. Rónai Éva vezet. Az indulás helyszíne a Színház tér. A séta a következő pontokat érinti: Perczel utca (Csukás ház – Hoffmann Károly bútorraktára) – Széchenyi tér (Lóránt-palota, Sárkány-ház, a volt Vastuskó kereskedés) – Rákóczi út-Bajcsy-Zs. u. sarok (Hamerli-ház, Vadászkürt Szálló és Hungária Kávéház) – Forbát Alfréd Bauhaus épülete – Löffler tímárház – Felsőmalom utca (Forbát Alfréd Bauhaus-háza, tímárház) – a pálos rend volt gazdasági épülete – Apolló mozi – Ferhád basa dzsámija.
Délutáni séta indul 15 órakor Alváry Károly vezetésével, melyen Pécs belvárosának gyöngyszemeit járják végig az érdeklődők. A rövid túra a Színház térről indul, és a következő helyszíneken halad át: Aranyhajó Fogadó – Széchenyi tér – Oszlopos Simeon szerb ortodox kápolna (Zrínyi u.) – Kiméra antikvitás – Xavér görög katolikus templom.
Vasárnap kerül sor a XVI. Nemzetközi Veterán Gépjármű Találkozóra is, melynek felvonulása 8.30-kor indul. Első állomásként közlekedési park, közönségtalálkozó és ügyességi verseny várja az érdeklődőket a Tesco-parkolóban. A városi felvonulás 10.15-kor halad a Széchenyi térre, majd 14.00-16.00 között csatlakozik a Pécsi Oldtimer Klub szentlőrinci Guinness-rekordkísérletéhez. A programon számos veterán autót, járművet csodálhat meg a közönség.
Több helyszínen.
Időpont: szeptember 19. (vasárnap)
Ingyenes program.
Takács T.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tűz Pécs-Újhegyen! Sűrű füst szállt...
- Jól szerepeltek a pécsi...
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Pécsi áruházban is dedikált a magát...
- Megdőlt az országos hajnali...