Végiglopták a környéket, nem csak pincéket törtek fel
2014. február 01. szombat 16:25
Az elmúlt nyáron betöréses lopás sorozat borzolta a polgárok kedélyeit Siklóson. Az ismeretlen elkövetők több ingatlanba törtek be és esetenként több százezer forintos kárt okozva válogatás nélkül tulajdonítottak el értékeket.
Az összességében milliós nagyságrendű kárt okozó 34 éves D. Sándort és 18 éves társát T. Alexet a rendőrség a helyi körzeti megbízottak információi alapján szeptember közepén egy éjszaka fogta el. A férfiak gyanúsításuk során beismerő vallomást tettek, terhükre róható több családi ház, belvárosi üzlet, egy kozmetika, valamint egy ABC feltörése, több pincefeltörés és egy iskola betörés is. A házkutatások során az eltulajdonított értékek egy részét a nyomozók megtalálták, lefoglalták és a sértettek részére visszaadták.
A Siklósi Rendőrkapitányság a büntetőeljárás során a két férfi terhére összesen 20 rendbeli lopás vétség, 3 rendbeli lopás bűntett, 1 rendbeli sikkasztás vétség elkövetésének megalapozott gyanúját állapította meg.
Az előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottakkal szemben a nyomozó hatóság a keletkezett iratokat a napokban vádmelési javaslattal a Mohácsi Járási Ügyészségnek megküldte.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Bánki Erik: a békére és a gazdasági...
- Helyszínelés közben kaptak el egy...
- Vége a vágányzárnak, irány a Balaton...
- Jön a Zsolnay Fényfesztivál - Idén...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Motort lopott, eladta, de hamar elfogták
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...