Ünnepi díszhangversennyel tiszteleg a szabadságharc előtt a Pannon Filharmonikusok Zenekar
2016. március 14. hétfő 17:25

Kedden este tavaszi nemzeti ünnepünk alkalmából díszhangversenyre várja az érdeklődőket a Pannon Filharmonikusok Zenekar.
„A magyar történelemben 1848 egyike a legnevezetesebb esztendőknek: ekkor tört ki a magyar szabadságharc: élet-halál küzdelem, melynek célja volt véglegesen megszabadulni az osztrákok és a Habsburg-dinasztia uralma alól.
A forradalom vezetője, lelke Kossuth Lajos volt." Bartók Béla e sorokkal támasztotta alá, miért is a 19. század egyik legfontosabb magyar politikusát választotta szimfóniája címszereplőjének. Címe dacára e fiatalkori mű nem hagyományos szimfónia, hanem „szimfóniai költemény"; a komponista is ekként jelölte meg 1903-ban befejezett, tíz részből álló alkotását.
A koncert este hét órakor kezdődik. A részvétel ingyenes, de kizárólag tiszteletjeggyel, amely március 10-től igényelhető a Kodály Központ jegypénztárában - a rendelkezésre álló helyek mértékéig. Előzetes regisztráció szükséges.
Forrás: Pannon Filharmonikusok
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tűzoltók leptek el egy baranyai kórházat
- Több mint hétmilliárdos kárt okoztak...
- Harminc fok, ragyogó napsütés vár...
- A postán is átvehetik a nyugdíjasok...
- Éjszakai vonattal is hazajöhetünk a...
- Robbanás volt Pécsett, a Király...
- Bakondi szerint még több mingráns...
- Autóval szexelt egy idióta Pécsett, a...
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Orbitális csalássorozat végére tettek...