Új perspektíva nyílt a dél-dunántúli kerámia-iparág előtt

2011. március 31. csütörtök 11:54

Lezárult a Dél-Dunántúli Porcelán és Kerámia Klaszter pályázata, amely egy törékeny iparág legkevésbé sem törékeny jövőjét jelentheti. A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség sajtóközleménye.

"Befejezéséhez érkezett a 11 tagot számláló Dél-Dunántúli Porcelán és Ipari Klaszter projektje. Az unió 18 millió forintos támogatásával megvalósuló projekt egészen új lehetőséget nyitott a porcelán és kerámia ipar számára egy előre mutató, kölcsönös tudás-és tapasztalatcsere kibontakozásán keresztül.

A Dél-Dunántúli Porcelán és Kerámia Klaszter létrehozásának szándéka mögött általános megközelítésben az a minden leendő tag számára nyilvánvaló tapasztalat állt, hogy a kooperatív piaci magatartás modellekben sok, eddigi ki nem használt potenciál rejlik.

A klaszter lehetőséget adott egy olyan kiemelkedő jelentőségű összefogásra, melyben a középvállalattól egészen az egyszemélyes vállalkozásig mindenki megoszthatta a tapasztalatát, technológiai újításait vagy akár kreativitását. Így jöhettek létre azok a gondolatok és kísérletek, amelyben például a 3D szkennelés technológiája alapján megoldhatóvá válna meglévő, egykor élt klasszikus művészek által alkotott műemlékek teljes rekonstrukciója.

A projekt kapcsán kiemelt szerepet kapott a kiállítások, konferenciák szervezése és a közös kommunikáció erősítése a gyártók és tervezők együttműködésével.

A projekt legnagyobb eredménye lehet, hogy a kerámia és porcelán klasszikus művészi felhasználásának segítése mellett olyan új innovatív szolgáltatások, fejlesztések, termékek és technológiák jöhetnek létre, melyek gyakorlati alkalmazása révén az ipar nemcsak a Dél-Dunántúl, de egész Magyarország számára új lehetőségeket nyithat meg.

A projekt a Dél-Dunántúli Operatív Program 18 millió forintos támogatásával jött létre. A beruházás összértéke közel 23 millió forint.

Dr. Farkas Tibor
Ügyvezető igazgató,
Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség
Nonprofit Kft."

EQM