Új eljárás indul Keczer László ellen a buszkiszervezés ügyében

2013. november 22. péntek 16:35

Új eljárás indul Keczer László ellen a buszkiszervezés ügyében

November 26-án, kedden 9 órakor új eljárás kezdődik a Pécsi Közlekedési Zrt. egykori vezérigazgatója ellen hűtlen kezelés bűntette indított ügyben a Pécsi Törvényszéken - tájékoztatott Hajdu István szóvivő.

A módosított vádirat szerint K.L., mint a Pécsi Közlekedési Zrt. vezérigazgatója 2009. január 1-jén adásvételi szerződést kötött egy járműkölcsönző céggel autóbuszok adásvételéről. A buszok visszabérlése során megvalósította a vádirat szerint a hűtlen kezelést, mert magasabb összegben állapították meg a szükségeshez képest a bérleti díjat.

A bíróság az eljárást korábban egyszer már megszüntette arra hivatkozva, hogy a vád nem felelt meg a törvényi feltételeknek. Most az ügy tárgyalása elölről kezdődik a módosított, és most már a törvényi feltételeknek megfelelő vádirat alapján. Az első tárgyalásra a bíróság a vádlottat, a védőjét és öt tanút idézett meg. Ezen a tárgyaláson kerül sor a módosított vádirat ismertetésére is. Ítélethirdetés nem várható.

Képünkön: Keczer László a per egyik korábbi tárgyalásán.

EQM - Fotó: Kálmándy Ferenc