Toller-ügy: az ügyészség a hatáskörről döntött
2008. január 16. szerda 16:24
Fazekas Géza, az ügyészség szóvivője szerdán az MTI érdeklődésére a döntés tartalmáról arra hivatkozva nem közölt részleteket, hogy a még kedden hozott határozatról előbb a feljelentőt tájékoztatják.
Arra a kérdésre, hogy tartalmilag is megvizsgálták-e a feljelentést, Fazekas Géza megismételte: a hatáskör ügyében döntöttek.
Toller László tiszteletdíjának ügyében a DEPORT-,56 szervezet elnöke tett feljelentést. Szerdahelyi Szabolcs jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt kért eljárást azok ellen, akik felelősek azért, hogy 2007. január 31-e után is folyamatosan utalják a parlamenti képviselő tiszteletdíját és költségátalányát.
Azzal érvelt, hogy az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény alapján a képviselő minden év január elsejétől köteles vagyonnyilatkozatot tenni, ennek elmulasztása esetén tiszteletdíjban nem részesülhet, képviselői jogait nem gyakorolhatja.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Ötven éve adták át az uránvárosi 17...
- Most mi mondhatjuk meg a zsaruknak,...
- Tizennyolc év szünet után újraindult...
- Még kedden is egy esős, szeles nap...
- Pótlóbuszok járnak ma estétől a pécsi...
- Programokkal várják a családokat a...
- Tragikus balesetben meghalt egy autó...
- A Dunántúlon dőlt meg vasárnap az...
- Állatvédők: ne ajándékozzunk élő...

