Több rekordot is megdöntöttek a tűzoltók idei toronyfutó versenyén

2019. június 02. vasárnap 09:36

Pénteken tartotta a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a IV. Misina Tűzoltó Toronyfutó Versenyt. A negyedik alkalommal megszervezett versenyre rekordszámú nevezés érkezett mind a hivatásosok, mind pedig a civilek kategóriájában. A népszerű rendezvényen több rekordot is megdöntöttek a versenyzők.

Idén május 31-én került sor Misina Tűzoltó Toronyfutó Versenyre. A tavalyi évhez hasonlóan előbb a hivatásos- és önkéntes tűzoltók, majd a civilek tehették próbára képességeiket. A verseny célja a speciális tűzoltói beavatkozások során fellépő fizikai igénybevétel versenyszerű keretek közötti felmérése és annak bemutatása a civil társadalom számára.

A megmérettetés minden évben sok hivatásos és önkéntes tűzoltót vonzott, ebben az évben 46 fő egyéniben, 14 fő párosban, 49-en pedig civil kategóriában indultak neki a 75 méter magas kilátónak, ami 438 lépcsőfok megtételét jelentette. A nehezítés annyi volt, hogy a tűzoltók mindezt teljes védőfelszerelésben, légzőpalackkal a hátukon és csizmában tették meg.

A délelőtt folyamán előbb az egyéni indulók, majd a párosok versenyeztek az idővel. Három év után Ifj. Bodó László megdöntötte Molnár Máté 2016-ban futott 3,03-as idejét, az új rekord 3 perc 1 másodperc lett.

A tűzoltókat követően a civilek álltak a rajtvonalhoz, akik sportfelszerelésben teljesítették a távot.

A férfiaknál Csősz Máté - a tavalyi idejét négy másodperccel megdöntve - 2 perc 18 másodperccel lett első, míg a nőknél Pammer Lea érte el a legjobb időt és ezzel új rekordot állított be. A versenyre a gyerekek is szép számmal neveztek, mindannyian teljesítették a 438 lépcsőfokot és méltó ellenfelei voltak a felnőtt indulóknak.

A rendezvény zárásaként a tűzoltóknak Mácsai Antal igazgató, míg a a civileknek Szűcs Zsolt, a PSN Zrt. vezérigazgató-helyettese adta át a helyezésekért járó okleveleket, érmeket és kupákat.