Tavaly vörösben, idén kékben díszelgett a pécsi tv-torony a nemzeti ünnepünkön
2020. október 24. szombat 10:55

Azt követően, hogy tavaly október 23-án komoly felháborodást okozott, hogy nem - a nemzeti ünnepekkor megszokott - nemzeti színekben, hanem vörösben pompázott a pécsi tv-torony, idén kék színű fényfestést kapott.
Az előző városvezetés idejében vált hagyománnyá Pécsett, hogy nemzeti ünnepeinken a tv-tornyot nemzeti színekbe öltöztetik..
De mindez már a múlt.
Tavaly óriási felháborodást okozott , hogy október 23-án vörösben díszelgett a torony. A népharag azonban következmények nélkül maradt, olyannyira, hogy idén sem jött össze a nemzeti színű díszkivilágítás.
Igaz, ezúttal nem vörös, hanem kék színben világított a torony.
Ez is, az is, nagyon gáz.
Természetesen megkérdeztük a pécsi önkormányzatot, mi ennek az oka, esetleg az-e, hogy nem tekintik nemzeti ünnepnek október 23-át, amennyiben válaszolnak, közöljük.
Képünk olvasói fotó.
M. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Éjjel sem frissül fel igazán a...
- Az MDF egykori képviselője, Pap...
- Baranyában is programokat kínálnak a...
- Kétségessé vált a Balokány jövője
- Balokány: csak ígéretek vannak
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Tasnádi Péter a Balokányról
- Hőség: harmadfokúra emelik a riasztás...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...


