Szoros gazdálkodásra készül a megye
2008. november 27. csütörtök 14:39

A testület elfogadta a koncepciót, s Hargitai szerint mivel az idei bevételeik a vártnál is kicsit jobban alakultak - köszönhetően a kötvények forgatásának -, mindez a közelgő, sanyarúnak ígérkező évben is némileg érezteti még hatását. Ugyanakkor látni kell, jegyezte meg, hogy a kormány a pénzügyi válságra hivatkozva 150 milliárdot von el az önkormányzatoktól, mely őket is érinti, ráadásul a megyéknek nincs adókivetési joguk, s az önhibájukon kívül nehéz helyzetbe került önkormányzatok számára biztosított pályázatoknak sem részesei.
A koncepcióról szólva elmondta, a következő évben a kötvényekből származó pénzeket már az induló fejlesztésekre fordítják, ezért pontos likviditási tervet kell készíteniük annak érdekében, hogy meglegyen a szükséges forrás.
A megyei önkormányzat elfogadta azt a javaslatot, miszerint 2009-ben egy, a későbbiekben kidolgozandó pályázati rendszerben 80 milliót biztosítanak a megye azon hátrányos településeinek, melyek saját erőből nem tudják előteremteni az általuk beadandó uniós pályázatokhoz szükséges önerőt.
A készülő megyei költségvetésben továbbra is meghatározó szerepet tölt be a megyei kórház büdzséje, s az intézménynek a szoros gazdálkodás után is meglévő 1,9 milliárd forintos adósságállománya.
Hargitai elmondta, a régóta várt pécsi - a városi, a megyei és az egyetemi - egészségügyi rendszer integrációja jelentene csak megoldást a kórház gondjaira, de még mindig nincs partnerük, akivel érdemben léphetnének e tekintetben. Hozzátette, két utat lát járhatónak: vagy feladat-átadást, vagy egy közös gazdasági társaság létrehozását.
B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sztrájk és felvonulások bénítják meg...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Vasárnap is erős marad a szél, újabb...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Nézőpont: Orbán Viktor a...
- Teljes útzár volt Baranyában egy...
- Pótlóbuszok járnak hétfőtől a pécsi...
- Elindult a személyhajózási szezon a...
- Húsvéti razziába kezdenek a NAV...

