Szombat éjszakáig a denevéreké lesz a főszerep az Abaligeti-barlangban
2016. szeptember 10. szombat 08:45

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság és a Földművelésügyi Minisztérium Vadonleső Programja szeptember 10-én (szombaton) 10 és 22 óra között rendezik meg az Abaligeti Denevér-lógás elnevezésű rendezvény Abaligeten, a barlang előtti területen.
A rendezvény központi témája a természeti értékek bemutatása, ezen belül különös tekintettel az Év Emlősállatára, a denevérre.
A résztvevők a rendezvény során pókháló-játékon is részt vehetnek, amelynek keretében nem csak érdekes ismeretekkel, hanem értékes ajándékokkal is gazdagodhatnak.
A rendezvényen pólógyár is üzemel majd Beck Zolival és a 30Y tagjaival, valamint kihirdetik a "Denevérre ultrahangolódva" című pályázat eredményét és levetítik az elkészült videóklipeket is.
A tervezett programok között szerepel még játékos foglalkozás, 3D filmvetítés a barlangokról, túrák a barlangban és környékén, retro könyvkuckó és "állati kísérletek" is.
A programokon való részvétel ingyenes, sőt egész nap 50 százalékos kedvezménnyel lehet látogatni az Abaligeti-barlangot és a Denevérmúzeumot is.
Forrás: DDNP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szélvihar, jégeső csaphat le...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Tűz Pécs-Újhegyen! Sűrű füst szállt...
- Jól szerepeltek a pécsi...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Drákói szigorra számíthatnak...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Pécsi áruházban is dedikált a magát...