Szentmisét tartottak a végzős orvostanhallgatóknak
2016. július 11. hétfő 14:26

Július 8-án a PTE Általános Orvostudományi Karának végzős, avatás előtt álló orvostanhallgatóiért tartottak szentmisét a Pius templomban. A szentmisét Udvardy György megyéspüspök mutatta be.
Udvardy György homíliájában az apostolok küldetéséhez hasonlította az orvosok munkáját. A hivatás a jézusi küldetésből részesedik, hiszen a küldetés az ember szolgálatára rendeltetett - fogalmazott a főpásztor. A megyéspüspök kiemelte a küzdelem, a kitartás fontosságát: a végzős orvostanhallgatók ugyanis mind arra vállalkoznak, hogy az ember jövőjéért, biztonságáért tegyenek. Az ember mellett ott állni isteni feladat - hangsúlyozta az orvosi hivatás különleges jelentőségét.
"Ne veszítsétek el a bizalmatokat a küldetésben!" Erre szólította fel Udvardy György a fiatalokat. Ebben erősítette meg a leendő orvosokat a szentmise végi áldás is, amelyben egyenként részesültek a végzősök.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Akár húsz foknál is melegebb lehet...
- Baranyába is érkezik a Google a...
- Rangos díjat nyert a PTE Sürgősségi...
- Idén is elindul a Csíksomlyó Expressz...
- Feloldják a teljes útzárat,...
- Várhatóan nem emelkedik a...
- A vasútállomás mellé költöztetnék a...
- Csodás égi jelenségeknek lehetünk...
- Lángokban álló traktorhoz vágtáztak a...
- Csaknem tíz éve nem volt ilyen...

