Szegedi kutató kapta meg a Klaniczay-díjat Pécsett

2009. június 05. péntek 12:49

A pécsi püspökség fennállásának ezredik évfordulóját ünneplik idén - egyebek közt ezt is kiemelte az Egyházi műveltség a régi Magyarországon címmel tartott konferencia helyszínválasztásának apropóján dr. Font Márta rektorhelyettes, a PTE Vargha Damján konferenciatermében június 3-án, ahol a hagyományoknak megfelelően átadták a Klanczay-díjat.

Idén Balázs Mihály szegedi kutatónak ítélték oda egyhangúlag a nyolcadik alkalommal kiosztott elismerést.

Az egybegyűlteket Jankovits László, a PTE Bölcsészettudományi Karának dékánhelyettese, az MTA Irodalomtörténeti Intézet társelnöke köszöntötte, majd Szörényi László, az intézet elnöke mondott üdvözlő beszédet.

A konferencia hagyománya, hogy ilyenkor adják át a Klaniczay-díjat. A sorrendben nyolcadik díjazott, akinek jelölését elsöprő többséggel szavazták meg a döntnökök: Balázs Mihály.

A szegedi kutató angol nyelvű kötetével aratta le a babérokat, mely az erdélyi unitarizmussal, a protestantizmus radikálisan újszerű változatával, és annak első püspöke, Dávid Ferenc életrajzával, életművével foglalkozik. Balázs Mihálynak Szörényi László adta át az elismerést - írta meg az oktatási portál.

A szombatig tartó konferencián Bonfinin és Marchiai Szent Jakabon kívül kultúraközvetítő firenzeiekről (Andera Scolari, Giovanni Buondelmonte és Giovanni Melanesi) is szó esik.

Forrás: edupress.hu