Százmilliós kiesést hozhat a válság
2008. november 04. kedd 21:11

Az országgyűlés előtt immár a harmadik, átdolgozott büdzsé-tervezet fekszik, eddig a tizenharmadik havi bér, és a nyugdíjak estek áldozatul a pénzügyi válságnak.
Horváth Zoltán azzal számol, hogy - a kormányzati nyilatkozatok szerint - az állami normatívák egy százalékos csökkenésére van kilátás, a közalkalmazottaknak pedig befagyasztják a bérüket - ami a közel háromezer megyei alkalmazott számára is rossz hír.
Az alelnök szerint a jelenlegi kamatfeltételekkel a következő évben biztosan nem tudnak majd a pénzintézetektől hitelt igényelni, így például a különböző időszakokban érkező állami finanszírozás áthidalását szolgáló likviditási hitelt is sokkal drágábban vehetik majd fel - mitöbb, az eddigieknél sokkal szigorúbb elbírás után.
Az alelnök úgy látja, hogy a válság további következményei a bevételi oldalon jelentkeznek. Mint ismert, a megyei önkormányzatoknak nincsenek saját adóbevételeik, míg a jellemzően ingatlanértékesítésből és -átírásból származó illetékbevételek az ingatlanpiac visszaesése miatt várhatóan jelentősen megcsappannak majd. Mint mondja, az előző esztendőkben több százmillió forintot könyvelhettek el ebből a bevételből, kérdés viszont, hogy a következő évben mekkora összeggel számolhatnak.
Képünkön: Horváth Zoltán (balról), dr. Hargitai János elnök és Lászlóné dr. Kovács Ilona megyei főjegyző.
B. M. - Fotó: EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pénzzel teli tárcát talált két cigány...
- Megint a szokásos: köd és felhők...
- Szállást keres szombaton a Szent...
- Orbán Viktor: vétójog nélkül nincs...
- A következő helyszíneken és...
- Ilyen volt Pécsett a karácsony előtti...
- Ismét Konkoly Zsófia lett az év...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Megérkezett Pécsre Betlehemből a...
- Csak az ügyeletes gyógyszertárak...

