Pécsre érkezik a Tiziano kép restaurátora

2009. január 28. szerda 13:58

Tiziano rejtélyes festményének restaurátora, Szentkirályi Miklós, a Széművészeti Múzeum főrestaurátora, a restaurátor kamara elnöke január 29-én Pécsre érkezik, és előadást tart a Művészetek és Irodalom Házában. A rejtélyes festményen végzett vizsgálatokat, és a restaurálás folyamatát bemutató, vetítéssel illusztrált előadás délután öt órakor kezdődik.

A Mária gyermekével és Szent Pállal témájú kép évekig egy pécsi lakás falát díszítette. Tulajdonosai ismeretlen olasz festő művének tartották. Az olajkép három éve bukkant fel a műkereskedelemben és a Szépművészeti Múzeum Régi Képtárának művészettörténész muzeológusa mondta ki először, hogy nagy valószínűséggel Tiziano alkotása lehet.

Az azóta elvégzett vizsgálatok, főként a saját kezű változtatások egész sorát kimutató röntgen-felvételek, majd a festmény restaurálása igazolták a festő kilétére vonatkozó feltételezést. A festményt még február 6-ig nézhetik meg az érdeklődők Pécsett, a Művészetek és Irodalom Házában.