Pécsett továbbra is szennyezett a levegő

2008. január 19. szombat 20:11

Pécs még mindig szennyezetnek számít: nitrogén-dioxidból és porból több van a kelleténél.

Az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat Budapesten kívül 30 város levegőjét ellenőrzi. A legfrissebb eredmények szerint a szálló por és a nitrogén-dioxid koncentrációja magasabb néhol az ideálisnál.

Néhány nagyváros levegője szennyezettnek számít, ha a por koncentrációját nézzük. Ide tartoznak Miskolc, Szeged, Pécs illetve Székesfehérvár egyes részei, de a fővárossal ellentétben egyik sem esik az erősen szennyezett kategóriába.

Pécs Légszeszgyár városrészében még nitrogén-dioxidból is szennyezettséget mutattak ki. A többi városban nincs gond a levegő összetételével, többnyire kiváló vagy jó adatokat mértek. Az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat a levegő kén-dioxid, por, nitrogén-dioxid, ózon és szén-monoxid tartalmát méri.

Független Hírügynökség