Nemzetközi tánctalálkozó Pécsett
2008. szeptember 08. hétfő 13:05

A szeptember 22-től 27-ig tartó találkozó előadásai a szervezők szerint a pécsi közönség számára újdonságok lesznek, a programok többsége magyarországi bemutató.
Az eseménysorban a balett mellett, ahogy tavaly, idén is lesz kortárs táncbemutató, táncszínházi előadás, performance, illetve improvizációs est. A találkozót a világhírű vajdasági magyar művész, Nagy József bemutatója, a Sho-bo-gen-zo nyitja majd meg, melyet a magyarkanizsai premier után hazánkban Pécsett láthat először a publikum. Szintén unikum, hogy a Kossuth-díjas Bozsik Yvette által koegrofált Traviata, a fővárosi premier után vidéki városban először a baranyai megyeszékhelyen lesz látható.
A találkozó során tíz nemzet táncát is megcsodálhatják az érdeklődök, s a program ötletgazdái a gyermekek számára külön mesés táncshow-val készültek.
A Pécsi Balett igazgatója, Vincze Balázs főszervező hétfői sajtótájékoztatóján elmondta, az Európa Kulturális Fővárosa program „Egy mindenkit visz" üzenete szerint az egyik est keretében a Győri Balett, a Szegedi Kortárs Balett és a pécsi társulat is fellép majd.
A nemzetközi tánctalálkozó azonban nem csupán a programok tekintetében lett bővebb, az események helyszínei az elmúlt évhez képest változtak, így nem csak a Pécsi Nemzeti Színházba és a Színház térre várják a táncszerető közönséget, de a Harmadik Színházba és a Székesegyház előtti Sétatérre is.
A szervezők célja, hogy a találkozó 2010-re, majd az azt követő évekre is országos jelentőségű kulturális eseménnyé váljon.
A program idei költségvetése megduplázódott: míg tavaly az EKF-es forrásokból ötmillió, a szponzoroktól hatmillió forintot gyűlt össze, addig idén a kulturális főváros minisztériumi keretéből 19 milliót, a Pécs Vízmű Zrt.-től kettő, a Szerencsejáték Zrt.-től pedig egymillió forint támogatást kaptak a rendezők. A tájékoztatón Mészáros András EKF-főigazgató bejelentette: hamarosan a Pécsi Balett is EKF-nagykövet lesz.
Képs és szöveg: B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kollár Lajos: aki két ciklus alatt...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...
- Budapestig lehetne sétálni a pécsi...
- Elrajtolt a Mecsek-rali, a Pécs...
- A pécsi ParaParkból kimenekülni csak...
- Keszthely helyett...
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Eltűnt pécsi becsületsüllyesztők:...
- Nyílt levélben mondott köszönetet a...