Nem ugattak hiába: gyerekeknek tartottak bemutatókat
2019. június 17. hétfő 17:05

Kutyás bemutatóval is készültek a rendőrök a Siklósi Rendőrkapitányság illetékességi területén megtartott prevenciós foglalkozásokon.
A Siklósi Rendőrkapitányság bűn- és baleset-megelőzési munkatársai a kutyavezető rendőrökkel kiegészülve 2019. május 1-je és június 15-e között több helyszínen is képviseltették magukat.
Jártak a kapitányság illetékességi területén lévő kisharsányi, harkányi, valamint villányi óvodákban is, de meghívást kaptak a Siklósi Várba, illetve a Beremenden és Cúnban megrendezett gyermeknapra is.
A gyerekek beülhettek a rendőrautóba, a játékos feladatok kipróbálásán és a technikai eszközök megtekintésén túl, látványos és izgalmas kutyás bemutatóknak is részesei lehettek.
A rendőrök a programok ideje alatt hasznos tanácsokkal látták el a kicsiket a biztonságos közlekedéssel kapcsolatban, és felhívták a figyelmet a nyári szünetben rájuk leselkedő veszélyekre is.
Ezt követően közlekedésbiztonsági témájú képeket színezhettek, majd a bátrabbak kipróbálhatták a különböző akadályelemekből összeállított KRESZ ügyességi pályát is.
A rendezvények végén senki nem távozott üres kézzel, a gyerekeket apró, ám de annál hasznosabb ajándékokkal jutalmazták a rendőrök, így például kerékpáros fényvisszaverő matricákat is kaptak.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy hónapja nyoma veszett egy pécsi...
- Vádat emeltek egy magyar ellen, aki...
- Bejött a Tüke Busz fonódó hálózata,...
- A pécsi börtönnél is működik az...
- Hazai pályán küzd a PTE ÁOK vízilabda...
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...
- Zlatko Prica, Pécs szülötte emlékére...
- Balhé a péküzemben: sűrített...
- Javában tart a nyári véradókampány,...
- Strand, éttermek, zöldségesek: íme, a...