Nem adták leToller László vagyonnyilatkozatát
2008. február 01. péntek 08:22
Az országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozat-tételi határideje csütörtökön járt le.
A parlament mentelmi bizottsága csütörtök este a távirati irodát úgy tájékoztatta: az országgyűlési képviselők közül 383-an adták le határidőre vagyonnyilatkozatukat, egy képviselői státusz Deák András (KDNP) halála, illetve a közelmúltban eredménytelenül végződött választás miatt betöltetlen, az MSZP-s Horn Gyula és Toller László családja pedig jelezte: nem adnak le vagyonnyilatkozatot.
A PÉCSI KÉPVISELŐK NYILATKOZATAIT ITT NÉZHETI MEG: KLIKK IDE!
Az, hogy a két szocialista képviselő nem ad le vagyonnyilatkozatot, azt jelenti: képviselői tiszteletdíjban nem részesülnek és képviselői jogaikat nem gyakorolhatják, de mandátumukat ez nem érinti.
Az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló törvény értelmében ugyancsak vagyonnyilatkozatot kell benyújtania az Állami Számvevőszék elnökének, a jegybank elnökének, alelnökeinek, a monetáris tanács és a felügyelő bizottság tagjainak, a legfőbb ügyésznek és helyetteseinek, a Gazdasági Versenyhivatal elnökének és elnökhelyettesének, a Versenytanács tagjainak.
Szintén vagyonnyilatkozatot kell beadnia a Közbeszerzések Tanácsa elnökének, alelnökének és tagjainak, a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács elnökének és tagjainak, illetve az ORTT elnökének és tagjainak.
A bizottság csütörtöki tájékoztatása szerint a felsorolt tisztségviselők mindegyike határidőben eleget tett vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségének.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még kedden is egy esős, szeles nap...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Most mi mondhatjuk meg a zsaruknak,...
- Tizennyolc év szünet után újraindult...
- Ötven éve adták át az uránvárosi 17...
- Pótlóbuszok járnak ma estétől a pécsi...
- Tragikus balesetben meghalt egy autó...
- Programokkal várják a családokat a...
- Állatvédők: ne ajándékozzunk élő...
- Megtépázta Baranyát a szél, sorra...

