MÚLTIDŐben: Tringli István előadása a tatárokról
2008. november 21. péntek 16:31
„A tatárok Magyarországon" címmel tart előadást a Dominikánus Házban november 25-én este hattól Tringli István, az MTA tudományos főmunkatársa.
Két évvel ezelőtt Ázsiában és Európában kiállításokkal, konferenciákkal, könyvek kiadásával emlékeztek meg a mongol birodalom megszületésének nyolcszázadik évfordulójáról - emlékeztettek a szervezők. A hatalmas kiterjedésű birodalom nagy hatást gyakorolt a középkor történelmére, s a magyarországi folyamatok szempontjából is sorsdöntő fordulóponttot jelentett.
A távol-keleti pusztákon létrejött törzsszövetség harcosai néhány évtized alatt elértek Európába, s a nyugati kereszténység országai a Magyarországot ért 1241-es támadás során ismerték meg igazán a mongolok valódi erejét. A mongol megszállás körülményeiről, a tatárjárás történelmi és társadalmi következményeiről szól Tringli István előadása.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ötödével csökkentek a panelárak
- Ez már igazi nyár, 33 fok is lehet...
- Természetközeli élménypark vár...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Dr. Kiss Endrét Lovagkereszttel...
- Hegedűs, dobos a Virtuózok Klubjában
- Elfüstölt egy mozdony, késnek a...
- Ismét szárnyra kaptak a Pécsi Sasok
- Tapolcán találkoztak a polgári körök

