Megélénkülő szél, nyugaton elszórt esők várhatók

2010. november 21. vasárnap 07:50

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Várható időjárás vasárnap estig:

Vasárnap keleten lehetnek hosszabb-rövidebb napos időszakok, az Alpokalján tartósan megmaradhat a köd. Délután nyugaton elszórtan eső is előfordulhat. A délkeleti, keleti szél többfelé megélénkül, a Kisalföldön olykor meg is erősödik.

A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 9 és 14 fok között alakul.


Az időjárási helyzet Európában

Az Atlanti-óceán felett, nem messze a francia és a spanyol partoktól markáns ciklon örvénylik, ezért a Pireneusi-félszigeten, Franciaországban és a Brit-szigeteken is többnyire erősen felhős, szeles idő van, és többfelé az eső is esik. A Balti-tenger és Lengyelország felett sekély ciklonok okoznak felhős, csapadékos időt.

Ezen alacsonynyomású zónától északra hideg levegő halmozódott fel, anticiklon épült ki, ennek középpontja Skandinávia északi része felett található. Ott változóan felhős az ég, a borult helyeken havazás is előfordul. A csúcshőmérséklet arrafelé fagypont alatt marad, míg Európában általában 5 és 15 fok között változik a hőmérséklet a kora délutáni órákban.

Ennél melegebb csak a Balkánon, illetve a Földközi-tenger partvidékén van, ahol néhol 20 fok fölé emelkedik a hőmérséklet. Vasárnap estig a Kárpát-medence fölé dél felől melegebb, és egyre nedvesebb levegő áramlik, továbbra is felhős, néhol tartósan párás, ködös idő lesz.

(mti)