Majd’ kicsordult az Ördögkatlan
2010. augusztus 09. hétfő 15:55
„Ennyi embert szerettünk volna, ha még egy jön, már sokan vagyunk” – összegezte a vasárnap este véget ért ötnapos, 300 programot kínáló fesztivál tapasztalait Bérczes László, a programsorozat atyja és egyik főszervezője az MTI-nek.
Az ezúttal a pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) programhoz kapcsolódó Ördögkatlan Fesztivál ötlete a hat évig a Művészetek Völgyében állomásozó Bárka Kikötőből nőtt ki 2008-ban. Azóta a Baranyában otthonra lelt rendezvénysorozat méreteiben jelentősen továbbfejlődött, de "mezítlábas ártatlanságát" szeretnék megőrizni a szervezők. Ennek jegyében nem a mennyiségi, hanem a minőségi fejlődést tartják szem előtt. Nem vonnak be új településeket, és nem növelik a fesztivál időtartamát. Arra törekednek, hogy minél jobban kiszolgálják a visszajáró és az újonnan érkező látogatókat.
Az Ördögkatlan díszvendége ezúttal a székelyföldi Háromszék megye, Kiss Tibor, a Quimby együttes frontembere és Háy János író, költő volt. Nagy sikert aratott a Boban Markovic Orkestar és Rúzsa Magdi közös koncertje, a nagyharsányi focipályáját több mint 5 ezren lepték el. Rajtuk kívül fellépett még többek között a Budapest Bár, a Csík Zenekar, a Szent Efrém kórus, a Técsői Banda. A tavaly augusztusban elhunyt Cseh Tamás előtt emlékesten tisztelegtek. Tom Waits dalait közös koncerten adta elő az angol Ian Segal, az osztrák Ripoff Raskolnikov és mások mellett Kiss Tibor is. A Bárka Színház produkciói mellett Örkény István-estjével lépett fel Mácsai Pál, Kapa és Pepe (Mucsi Zoltán és Scherer Péter) pedig a Katlanbusz járatait alakította "buszszínházzá". Szembetűnő volt, hogy idén nagyon sokan érkeztek egészen kicsi gyerekekkel a katlanba.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sztrájkba lépnek a pécsi buszsofőrök,...
- Nézőpont Intézet: tovább növelte...
- Szenzációs bejelentés: világhírű klub...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Véget ér a magyar rendőrök szolgálata...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Lerobbant munkagép miatt áll a...
- Tizenhárom új bemutatóval készül az...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Megjöttek a friss adatok, ennyit...