Légibaleset-mentést gyakorolnak a pécsi védelmi szervek

2015. május 15. péntek 11:55

A Pécsi Katasztrófavédelmi Kirendeltséghez tartozó valamennyi önkéntes alapon létrehozott polgári védelmi szervezet részére szerveznek együttműködési gyakorlatot a hétvégén - számolt be honlapján a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Mint írják, a mentőcsoportok idei felkészítésének célja olyan kutatási és mentési feladatok végrehajtása, amely a valós végrehajtási körülményeket imitál, valós helyszíneken, valós együttműködő állami és civil szervek közreműködésével, valós irányítási eljárásrendek mellett.

A gyakorlat feltételezett alaphelyzete szerint, május 15-én 20 órakor Pogány reptérről induló harminc utast szállító repülőgép felszállás közben műszaki hibát jelzett, és 20:04 perckor eltűnt a radarról.

A KŐ-KA Kft. biztonsági szolgálata a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletére tett bejelentést, hogy egy repülőgép zuhant a bánya területére - részletezik a gyakorlat forgatókönyvét.

A feltételezett áldozatok száma és a várhatóan elhúzódó mentési munkálatok miatt a hivatásos mentőerők megerősítésére a megyei járási önkéntes mentőcsoportokat készenlétbe helyezték, és számukra alkalmazást rendeltek el.

A gyakorlat során valamennyi mentőcsoport beavatkozik, és - időben eltolva - részt vesz az alábbi feladatok végrehajtásában. A gyakorlat pénteken 20 órakor kezdődik és szombaton 16:30-ig tart. A résztvevő polgári védelmi szervezetek a feladatok nagyobb részét éjszaka fogják végrehajtani.

Forrás: Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság