Lebonthatják a kiégett Boccacciot
2009. január 09. péntek 10:27
A XX. század elején épült magtárból átalakított, 1500 négyzetméteres, háromemeletes szórakozóhelyen először 2004-ben ütött ki tűz, amely súlyosan megrongálta a tetőt és a fából készült galériarendszert. Szakemberek a helyreállítás költségeit százmillió forintra becsülték. Négy évvel később ismét tűz pusztított a diszkóban, pedig akkor már nem tartózkodott benne senki.
Az önkormányzat a helyi építési szabályzat közelmúltban történt megváltoztatásáig tehetetlen volt a városképet rontó objektummal szemben, mert annak bontását csak akkor rendelhették volna el, ha életveszélyessé válik, erről azonban nem volt szó. A város pedig sokallta az egymillió eurós árat, amennyiért a luxemburgi tulajdonosok eladásra kínálták a romos ingatlant.
Papp Judit, a város címzetes főjegyzője a Pécsi Újság.hu munkatársának azt mondta, a tulajdonosoknak májusig érvényes bontási engedélyük van. Ha addig nem takarítják el az épületet, a város az év második felében megteszi azt.
MTI/EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyára is kiadták a...
- Szélvihar kaphatja telibe vasárnap a...
- Fák árnyékában kicsit megpihenni...
- Májusban is olcsóbban tankolhattunk...
- Nagyon erős UV-B-sugárzásra...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...
- Adománygyűjtéssel próbálják segíteni...
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...
- Hol csobbanhatunk Baranyában?...
- A Tüke Busz szerint még nincs akkora...