Klímaőrjáratra sarkallják a pécsi iskolásokat
2014. január 27. hétfő 16:40

Február 20-ig lehet jelentkezni a felső tagozatosok számára meghirdetett játékos éghajlatvédelmi vetélkedőre, a Klímaőrjáratra. A régiós fordulók során a diákok háromfős csapatokban szövetkezve derítik fel a környezetükben, iskolában és otthon tapasztalható környezetrongáló folyamatokat, vizsgálják meg a lehetséges megoldásokat, és tárják fel, a lehető legmeggyőzőbb módon, saját nyelvükön kutatásaik eredményét. A városi és megyei koordinációt a Zöld-Híd Alapítvány a Pécsi Zöld Kör végzi.
A vetélkedő során tanulók valós élethelyzetben tanulják meg környezetük védelmének fontosságát, és mai sikerszakmák (oknyomozó újságíró, kutató, kommunikációs szakember) csínját-bínját kiismerve bizonyíthatják, hogy képesek felelősebben fellépni, mint sok felnőtt.
„A verseny feladatai gondolkodásra ösztönöznek, és többféle képességet fejlesztenek: a diákok a fordulók során adatgyűjtés, -feldolgozás, elemzés, kreatív és kommunikációs feladatok segítségével ismerik meg a jelen környezeti problémáit, keresnek megoldásokat és fedezik fel, hogy az ő hangjuk is számít" - mondta a program regionális koordinátora.
A vetélkedő nyertes csapatai ötnapos kalandtáborban vesznek részt, de már a döntős csapatok is értékes és hasznos ajándékokkal (terep-, túra- és kerékpáros felszerelések, magazin-előfizetések, kreatív környezettudatos játékok) térhetnek haza.
A 110 hazai környezet- és természetvédő szervezetet tömörítő Magyar Természetvédők Szövetsége 2008 óta szervezi partnereivel a sikeres Klímaőrjárat vetélkedősorozatot, amely játékos formában neveli az ifjabb generációt a környezettudatos életmód gyakorlati megvalósítására. Idén az országos verseny koordinációjában a nyíregyházi E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület vesz részt, megyénkben pedig Zöld - Híd Alapítvány és a Pécsi Zöld Kör a közreműködő.
További információ és jelentkezési lap: http://www.mtvsz.hu/klimaorjarat_2014
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nyoma veszett egy 12 éves baranyai...
- Bánki Erik: a békére és a gazdasági...
- Szijjártó szerint minősíthetetlen a...
- Vége a vágányzárnak, irány a Balaton...
- Jön a Zsolnay Fényfesztivál - Idén...
- Helyszínelés közben kaptak el egy...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...