Írók levele: kegyelemdöfés előtt az EKF
2008. február 01. péntek 09:20
Ismert értelmiségiek - köztük Konrád György, Nádas Péter és Parti Nagy Lajos - a Népszabadsághoz eljuttatott közleményükben aggályosnak tartják, hogy Európa kulturális fővárosának, a helyi vezetés ígérete ellenére, továbbra sincs kulturális irányítója.
A korábban felkért testület tagjaival viszont senki nem tárgyal. A különösen fontos felvezető év - 2008 - az EKF-program tekintetében a nyilatkozat aláírói szerint el sem kezdődött. Nincsenek Pécsett egyelőre európai kulturális programok - írják Konrád Györgyék.
A város vezetői viszont továbbra is ellenzik a tárca elképzelését arról, hogy az EKF előkészületeit kormánybiztos irányítsa - tudósít a Népszabadság.
Kiszivárgott hírek szerint a beruházások késlekedése kapcsán az önkormányzati és területfejlesztési miniszter, Bajnai Gordon vetette fel ezt a lehetőséget, amivel Hiller István kulturális miniszter egyetért.
Pécs vezetői viszont ellenzik.
Tasnádi Péter szerint a városháza jogászai a kormánybiztosi intézmény felállítását jogilag képtelenségnek tekintik, mert kormánybiztos csak a kormány hatáskörébe tartozó beruházás vagy program élére delegálható szerintük. Az EKF viszont Pécs ügye. A város pályázott a kulturális főváros címért és nyert, így nem kérdéses, ki valósíthatja meg a pályázatba foglaltakat.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Minden család részesül a 30...
- Bátorságukért tüntettek ki két...
- Elkezdődött a Nemzeti Petíció...
- A régi pécsi vásárcsarnokot felfalja...
- A nettó bérek dinamikusabban...
- A lakosság bevonásával vizsgálják az...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ülésezett a kormány, hamarosan jönnek...
- Csaknem 800 ezer magyar turista...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...

